چگونه هزینه برق را کاهش دهید؟

چگونه هزینه برق را کاهش دهید :

 وسیله ای به کوچکی تلفن همراه که می تواند خودکار مصرف برق منزل را کاهش داده و به صرفه جویی کمک کند.

دستگاهی به اندازه یک تلفن همراه که به طور خودکار قادر است برق مصرفی خانه را کاهش یا افزایش دهد تا در هزینه مصرفی صرفه جویی کند و بر انعطاف شبکه برق بی‌افزاید.

سال گذشته ، سرمای بی‌سابقه تگزاس باعث شد که مردم دستگاههای گرمایشی را روشن کنند و همین باعث قطعی چند روزه برق شد. همچنین در کالیفرنیا، قبل از بالارفتن احتمال آتش سوزی برق ها را قطع میکنند.

محققان آزمایشگاه شتاب دهنده ملی SLAC در وزارت انرژی، به منظور مبارزه با آسیب دیدگی های شبکه برق و همچنین کاهش استفاده از منابع انرژی تجدید ناپذیر ، به استفاده بیشتر از فناوری روی آورده اند که بتواند به طور خودکار برق خانه ها را در واکنش به نوسان قیمت برق که براساس تقاضای بازار در زمان مشخص معین می‌گردد، تنظیم کند.

این فناوری ، که سیستم خدمات تعاملی یا TESS نامیده می شود، در عین حال قادر است برق را در سراسر شبکه به نقاطی که بیشترین نیاز را دارد برساند. همین امر موجب انعطاف پذیری بیشتر شبکه و مدیریت هزینه مصرف کننده و شرکت برق هم زمان می‌شود.

ماه گذشته سیستم تس(TESS) در چهار خانه برای آزمایش نصب گردید. و در طی دو سال آتی، در صدها خانه در شمال شرقی ایالت متحده کار گذاشته خواهد شد. افرادی که در این خانه های آزمایشی زندگی می‌کنند از سطح درآمد متوسط رو به پایین برخوردار هستند تا نشان دهند که چگونه تس می‌تواند یک راه ارزان و موثر در جلب اطمینان همگان به دسترسی برابر به خدمات برق باشد .

هماهنگ کردن داده های اطلاعاتی از طریق ابر

دیو شاسین(Dave Chassin)، مدیرگروه آزمایشگاه سیستم های تعاملی و متحرک شبکه( GISMO) در آزمایشگاه SLAC و پژوهشگر ارشد پروژه تس می‌گوید: «روش کار سیستم این گونه است که خود مصرف کننده براساس قیمتی که تمایل دارد مصرف برق خود را کاهش می‌دهد، و با قیمتی که مایل است، انرژی های بدست آمده از پنل های خورشیدی یا سایر منابع را دوباره به شبکه می‌فروشد». 

دستگاهی به اندازه یک گوشی هوشمند، مصرف برق خانه را هر پنج دقیقه یک بار براساس قیمت حامل های انرژی در بازار، ارزیابی و کنترل می‌کند. تس دستگاه‌هایی را می‌تواند کنترل کند که در استفاده از برق منعطف هستند. مثل یخچال و دستگاه تنظیم دما که برای کارشان لازم نیست دایم روشن بمانند. ( لامپ از سویی دیگر منعطف محسوب نمی شود چون دقیقا زمانی که لازمش دارید روشن می شود)

قطعه تس به شرکت های آب و برق می‌گوید که هزینه های بالای مصرف کننده قبل از تمایل اش به کاهش مصرف ، چقدر افزایش پیدا می‌کند و آن هزینه ها چگونه در سهم آن ها از انرژی های تجدید پذیر در شبکه می‌تواند افزایش بیابد. هنگامی هم که قیمت برق تغییر می‌کند ، تس بصورت خودکار مقدار مصرف را از سوی مصرف کننده تغییر می‌دهد؛ به گونه ای که هزینه آن ها کاهش و درآمد آن ها به حداکثر میزان برسد . همه این اطلاعات از طریق ابر اطلاعاتی رد و بدل می‌شود.

با تس دیگر این شرکت آب و برق نیست که قیمت می‌دهد. شاسین معتقد است (صرفا براساس عرضه و تقاضا است) و به این ترتیب « آشکارا، قیمت پیشنهادی ،صحیح ترین قیمت است» و در ادامه می افزاید« و از این تفکر می‌آید که شرکت های برق، تغییر کاربری بدهند تا بتوانند بیشتر بر خدمات مشتری متمرکز شوند.»

شاسین در ادامه می‌افزاید:« مصرف کنندگانی که دستگاه تس در خانه دارند می‌توانند برای برقی که تولید و به شبکه کمک می کنند دستمزد بیشتری بگیرند و برای برق مصرفی شان هزینه کمتری پرداخت کنند. این حقیقت که کل سیستم خودکار است و با تغییرات قیمت منطبق می شود ، آن را از هر مدل مشابه دیگرمتمایز می‌کند.»

تس در بوته آزمایش

محققان تس با شرکت انرژی صلیب مقدس(HOLY CROSS ENERGY) که یک شرکت مشارکتی برق است در تعاملند تا دستگاهها را ماه دسامبر در چهار خانه در بازالت کلرادو  نصب کنند. این خانه های مدرن توسط شرکت Habitat for Humanity ( اقامتگاه انسانی) و خود شرکت صلیب مقدس  و دیگر شرکای محلی به عنوان بخشی از یک مجتمع مسکونی ارزان قیمت تمام برقی، برای معلمان و نیروهای کار محلی برآورد شده است. برنامه این است که تس را در فصل زمستان ، که سرانه مصرف انرژی در سیستم برق صلیب مقدس به اوج خود می‌رسد، در بوته آزمایش قرار دهند .

تس خانه آزمایشگاهی اسلاک را آزمایش می کند

  • یکی از چهارخانه مورد آزمایش بازالت کلرادو که سیستم تس را آزمایشی نصب می‌کند، توسط آزمایشگاه گیسمواسلاک(GISMO SlAC)  به جهت معرفی راهی در کاهش هزینه های مصرف کننده و شرکت تولید کننده برق، در عین افزایش کاربرد انرژی های تجدیدپذیر و توسعه شبکه زیرساخت انجام می‌شود. این خانه‌ها توسط شرکت اقامتگاه انسانی و خود شرکت برق صلیب مقدس و دیگر شرکای محلی به عنوان بخشی از یک مجتمع مسکونی ارزان قیمت تمام برقی برای معلمان و کارکنان محلی پیش بینی و برآورد شده است ؛ سرمایه گذار این بخش شرکت صلیب مقدس است.

برایان هانگان(Bryan Hannegan)  مدیرعامل شرکت انرژی صلیب مقدس و یکی از همکاران اجرایی سابق در آزمایشگاه انرژی های تجدید پذیر DOE می گوید:« ما بسیار خوشوقتیم که می توانیم پروژه تس را در یک بستر واقعی آزمایش شده در دنیای حقیقی ارائه کنیم. چرا که می‌تواند آنچه را که ما در آزمایشگاه شاهدش بودیم به ظهور برساند . ما با پیشرو بودنمان در نوآوری، مزایای زیادی را برای کسب و کار مصرف کنندگانمان تامین می کنیم.»

هانگان که در زمان کارش در شرکت های انرژی تجدید پذیر یا NREL ، مبتکر مدرن سازی شبکه DOE نیز بوده است، با توسعه بستر تس کاملا آشناست و معتقد است که تس با رویکردی که دارد قادر است به شرکت انرژی صلیب مقدس کمک کند تا به اهداف بلند پروازانه‌اش در جهت استفاده از انرژی صددرصد سالم بدون کربن و جلوگیری از انتشار بیشتر گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۵ برسد .

انرژی پاک را در دسترس همگان قرار دادن

گام بعدی در توسعه تس ، قرار گرفتن در چندین و چندخانه در سه جامعه روستایی، در مین و نیو همپشایر است که در راستای بخش‌های متصل به برنامه DOE  می‌باشند. برای این پروژه، از سازمان جاده پیشرو کمک گرفته شده که یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در اوکلند به جهت کمک به جوامع محروم است که با همکاری آن‌ها، زیرساخت‌های پایدار ازجمله اینترنت پرسرعت و نوسازی شبکه برق حمایت و به کار گرفته می‌شود.

محققان تس در تلاشند تا میزان ذخایر انرژی و گنجاندن آن در سیستم را بطور جدی افزایش دهند تا منعطف بودن و قابل اطمینان بودنش را در مواقع خاص اضطراری بالا ببرند.

سیث هودل(Seth Hoedl) ، رئیس و مدیر ارشد بخش علمی جاده پیشرو چنین می‌گوید:« هنگامی که سخن از نابرابری است ؛ تمرکز ما صرف مناطق روستایی است، چرا که در این مناطق است که هزینه تامین انژی بارمالی زیادی برخانواده ها دارد.» و می افزاید : «برای این مصرف کنندگان جوامع روستایی ، نصب تس باعث می شود از سوخت های فسیلی یا گازی، به انرژی برقی مقرون به صرفه روی بیاورند. این افراد با داشتن تس، هم کاهش هزینه برق مصرفی دارند و هم توانایی فروش انرژی های اضافی تولید شده توسط انرژی های تجدید پذیر خود را دارند، و سود بیشتری هم نصیب شان می شود ».

هودل می‌افزاید:« هنگام بررسی گزینه های کمک به محیط زیست، مصرف کنندگان بین دو گزینه حفظ زمین یا بالا بردن کیفیت سطح زندگی خود مردد هستند، تس نه تنها راهی برای رسیدن به این درجه کیفی زندگی است، بلکه آن را با هزینه کمتری فراهم می‌کند؛ چرا که احتیاج به زیر ساخت های جدید هم ندارد. درست بمانند ساخت یک نیروگاه انرژی تجدید پذیر در شرایط مشابه اقلیمی است». 

شاسین معتقد است:« همه چیز در طی ده-بیست سال آینده به سرعت تغییر خواهند کرد و فناوری‌هایی مانند تس نیز بخشی از مجموعه تغییرات همگانی برای پاسخگویی حفظ اقلیم است که شرکت‌های خدمات شهری شروع به عرضه آن خواهند کرد. مشتریان آن ها، فرصت‌های جالب تر و چالشی تری برای مشارکت و کمک در جهت حل مشکلات خواهند داشت».

بودجه تس از همین دفتر برق DOE تامین می‌شود. بودجه مراکز متصل به تس نیز از دفاتر فناوری ساختمان DOEدر دفتر بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر تامین می شود . 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *