هوش تجاری

MIT از هوش مصنوعی برای پایان دادن به همه‌گیری کویید ۱۹، کمک می‌گیرد.

هوش مصنوعی توان پایان دادن به همه‌گیری کویید ۱۹ را دارد. نه تنها تکنیک‌های یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی، می‌تواند نرخ عفونت با کویید۱۹ را ردیابی و گزارش کند، بلکه دیگر تکنیک‌های هوش مصنوعی می‌تواند در تصمیم‌گیری هوشمندانه تر برای همه چیز،مثل تصمیم‌گیری برای بازگشایی‌ها تا تصمیم‌گیری برای چگونگی طراحی واکسن‌ها استفاده شود. حال پژوهشگران دانشگاه MIT که روی هفت پروژه پیشگامانه کویید ۱۹ کار می‌کنند، برای توسعه سریعتر و به کارگیری تکنیک‌های جدید هوش مصنوعی برای بهبود پاسخ‌های پزشکی و کاهش شیوع همه‌گیری، بودجه دریافت خواهند کرد.

چندی پیش موسسه تحول دیجیتالی C3.ai( The C3.ai digital transformation institute ) با هدف جذب دانشمندان برتر جهان برای پیوستن به یک اقدام هماهنگ و نوآورانه برای پیشبرد تحول دیجیتالی مشاغل، دولت‌ها و جوامع تشکیل شد. این ائتلاف به تسریع پیشرفت‌ در پژوهش‌ها و ترکیب کردن یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، اصول اخلاقی و سیاست‌های عمومی برای بهبود نتایج اجتماعی اختصاص دارد. MIT تحت نظارت دانشکده مهندسی، به ائتلاف تحول دیجیتالی C3.ai ، همراه با C3.ai، شرکت مایکروسافت (Microsoft Corporation)، دانشگاه ایلینویز در کمپین اربانا، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، دانشگاه پرینستون، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه کارنگی ملون، و در آخر دانشگاه استنفورد پیوست. هدف فراخوان اولیه برای پیشنهادیه پروژه‌ها، این بود که چالش‌ کاهش دادن شیوع همه‌گیری کویید ۱۹ را بپذیرد و دانش، علم و تکنولوژی را برای کم کردن تاثیر همه‌گیری به وسیله هوش مصنوعی توسعه دهد. در مجموع پیشنهادیه ۲۰۰ پژوهش، ۲۶ پروژه برگزیده‌شده و ۵.۴ میلیون دلار کمک هزینه گرفتند تا تحقیقات خود را در زمینه کاهش اثرات کویید ۱۹ در حوزه‌های پزشکی، برنامه ریزی شهری و سیاست عمومی ادامه دهند.

دور اول دریافت کنندگان کمک هزینه اخیرا اعلام شد و در بین آن‌ها پنج پژوهش انجام شده توسط محققان MIT وجود داشت: سوراب امین دانشیار مهندس عمران و محیط زیست؛ دیمیتری برتسیماسیات جهانی پروفسور مدیریت؛ مونتر داهله، ویلیام آپروفسور کولیج مهندسی برق و علوم کامپیوتر و مدیر موسسه داده‌ها، سیستم‌ها و جامعه MIT ؛دیوید گیفورد، پروفسور مهندسی بیولوژی و علوم کامپیوتر و آسو اوزداگلار پروفسور مهندسی برق و علوم کامپیوتر mathworks ، رئیس دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر و معاون دانشگاهی دانشکده محاسبات شوارتزمن MIT

آناتا چاندارسکان، رئیس دانشکده مهندسی، پروفسور مهندسی برق و علوم کامپیوتر ونیوار بوش می‌گوید: “ما خیلی خوشحالیم که بخشی از این ائتلاف هستیم و با همتایان خود در آموزش عالی، صنعت و مراقبت‌های بهداشتی برای مقابله با همه‌گیری فعلی و کاهش خطر همه گیری‌های آینده همکاری می‌کنیم.”

” ما مفتخریم به اینکه توانستیم پژوهش‌های حیاتی کویید ۱۹ را با استفاده از منابع و خبرگی موسسه تحول دیجیتالی C3.ai تسریع کنیم.”

علاوه بر این سه محقق از  MIT با پژوهشگران اصلی دیگر موسسه‌ها بر روی پروژه تلفیقی سلامت و هوش مصنوعی همکاری خواهند کرد. رجینا بارزیلای پروفسور دلتا الکترونیک در دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر، تامی جاکولا و توماس سیبل پروفسور مهندسی برق و علوم کامپیوتر به زیو بار جوزف از دانشگاه کارنگی ملون در یک پروژه که دنبال درمان کویید ۱۹ با استفاده از یادگیری ماشین بود، ملحق شدند. الکساندر مادری، پروفسور علوم کامپیوتر در دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر به سندیل ملایناتان از دانشگاه شیکاگو برای پروژه ای با استفاده از یادگیری ماشین برای پشتیبانی از تریاژ اضطراری فروپاشی ریوی در اثر کویید ۱۹ بر اساس اشعه ایکس ملحق می‌شود.

پروژه برتسیماس سیستم‌های تصمیم‌گیری خودکار، قابل تفسیر و مقیاس پذیر بر پایه یادگیری ماشین و هوش مصنوعی توسعه می‌دهد تا از شیوه‌های بالینی و سیاست‌های عمومی در واکنش به همه‌گیری کویید ۱۹ پشتیبانی کند. هنگامی که به مقوله بازگشایی اقتصادی در هنگام شیوع همه‌گیری کویید ۱۹ می‌رسیم، پژوهش‌های اوزداگلار، تحلیل‌های کمی از مداخلات هدفمند برای گروه‌های مختلف ارائه می‌کند که سیاست‌های منطبق با سطوح متفاوت خطر و الگو‌های تعاملی را راهنمایی می‌کند. امین در حال جست و جوی طراحی اطلاعات عملی و روش‌های موثر مداخله‌ای برای پشتیبانی از متحرک سازی فعالیت‌های اقتصادی و بازگشایی و تحرک خدمات در سیستم‌های شهری است. پژوهش داهله با استفاده از یادگیری ماشین، به طرز نوآورانه ای به دنبال راهی برای برای محافظت از مدارس و دانشگاه‌ها در برابر شیوع بیماری است. به گیفورد که پروژه‌اش از یادگیری ماشین برای توسعه طرح‌های واکسن آگاهانه تر با جمعیت تحت پوشش بهبود یافته، و توسعه مدل‌هایی از شدت بیماری به وسیله ژنوتیپ‌های فردی استفاده می‌کند، کمک هزینه‌ای اهدا شد.

توماس سیبل رئیس و مدیر عامل C3.ai  می‌گوید: ” حمایت مشتاقانه جامعه محققان برگزیده MIT نقش بزرگی در آغاز و پیشرفت چشم گیر موسسه تحول دیجیتالی C3.ai  ایفا می‌کند. کار کردن با چنین تیم موفقی باعث افتخار است.”

پروژه‌های زیر دریافت کنندگان جایزه افتتاحیه موسسه تحول دیجیتالی C3.ai هستند:

” تحرک شهر در زمان تاب آور همه‌گیری : مطالعه مدل‌های مکانی-زمانی برای آزمایش، ردیابی تماس و تصمیم‌های بازگشایی” سوراب امین-دانشیار مهندسی عمران و محیط زیست، و پاتریک جیلیت پروفسور مهندسی برق  و علوم کامپیوتر دوگالد سی جکسون

“کوکتل درمانی موثر  برای SARS-COV2 بر اساس مدلسازی تک سلول‌های ریه، رجینا بارزیلای پروفسور دلتاالکترونیک در دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر و تامی جاکولا، پروفسور مهندسی برق و علوم کامپیوتر توماس سیبل(محقق اصلی: زیو بار جوزف از دانشگاه کارنگی ملون)”

“به سمت حمایت از تصمیم گیری بالینی و سیاسیت گذاری بر پایه تحلیل واکنش به همه‌گیری کویید ۱۹” دیمیتری برتسیماس، رهبران بویینگ برای عملیات‌های جهانی، استاد مدیریت و مدیر عامل تحلیل تجاری و الکساندر ژاکلیت استادیار تحقیق در عملیات و آمار

” یادگیری روش‌های تقویتی برای محافظت از مدارس و دانشگاه ها در مقابله با شیوع کویید ۱۹″ مونته داهله و ویلیام آ پروفسور مهندسی برق و علوم کامپیوتر کولیج و مدیر موسسه داده، سیستم‌ها و جامعه MIT ،پکو هوسوی استاد مهندسی مکانیک و دانشیار دانشکده مهندسی نیل و جین پاپالاردو

“طراحی واکسن مبتنی بر یادگیری ماشین و پیش بینی خطر عفونت‌های رایج مبتنی بر HLA “، دیوید گیفورد پرفسور مهندسی بیولوژی، مهندسی برق و علوم کامپیوتر

“یادگیری ماشین برای پشتیبانی از تریاژ اضطراری فروپاشی ریوی در اثر کویید ۱۹ ” الکساندر مادری، پروفسور علوم کامپیوتر در دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر(محقق اصلی: سندیل ملایناتان از دانشگاه شیکاگو )  

“مداخلات هدفمند در مدل‌های شبکه ای و چند ریسکی SIR : چگونه قفل اقتصاد را در هنگام همه‌گیری باز کنیم؟” آسو اوزداگلار، استاد مهندسی برق و علوم کامپیوتر mathworks ، رئیس دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر، معاون دانشکده محاسبات شوارتزمن MIT و استاد موسسه Daron Acemoglu

1 نظر در “هوش تجاری”

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *