طرح “درخت خورشیدی” توسعه را سرعت می بخشد.

مهندسی تخصصی

شرکت درختان سولاربوتانیک(SolarBotanic Trees) درحال توسعه‌ی دستگاه‌هایی است که می‌توان جهت شارژکردن خودرو از آنها استفاده کرد .

یک درخت خورشیدی طراحی شده جهت ارائه‌ی تاسیسات نیرو زای نوری غیرقابل‌نفوذ، توسعه‌ی تسریع‌شده را پیش از تولید تجاری موردنظر تا پایان سال به کارگرفته‌است.

 شرکت نوپای درختان سولار بوتانیک در کنار آزمایشگاه تحقیقات مرکزی در شهرستان هیز واقع در غرب لندن فعالیت خواهد کرد تا نخستین نمونه ی اولیه‌ی تجاری دستگاه‌اش را پس از برگزیده‌شدن توسط آزمایشگاه تحقیقات مرکزی جهت شرکت در برنامه ی شتاب دهنده ی سال ۲۰۲۳، توسعه دهد.

درختان خورشیدی برای موقعیت‌های حساس از لحاظ زیبایی‌شناختی مانند پارکینگ‌های موجود در فرودگاه‌ها، مراکز خرید، استادیوم‌های ورزشی، و نمایشگاه‌ها طراحی می‌شوند. این درختان دارای گنبدهای تشکیل‌یافته از برگ های نیروزای نوری هستند که به گفته‌ی سولاربوتانیک از انرژی خورشیدی کافی برای تامین انرژی خانه ها و یا شارژ سریع وسایل نقلیه‌ی برقی بهره‌مند خواهند بود.

این شبکه شامل یک ذخیره‌ساز انرژی مبتنی بر هوش مصنوعی و شبکه‌ی مدیریت توان است که درختان را برای تشکیل شبکه‌های محلی یا تغذیه‌ی شبکه‌ی مرکزی به یکدیگر پیوند می‌دهد.

طرح آزمایشگاه تحقیقات مرکزی نیز، آزمایش بتای اولیه‌ی نرم‌افزار اختصاصی هوش‌مصنوعی را آغاز خواهدکرد که از اطلاعات واقعی برگرفته از نمونه‌ی اولیه‌ی نمایش میدانی، جهت شبیه‌سازی نحوه‌ی عملکرد درختان در طول بازه ای از شرایط جوی، استفاده خواهد کرد.

  کریس شلی مدیر عامل شرکت درختان سولار بوتانیک بیان‌کرد: «همکاری با اعضای تیم آزمایشگاه تحقیقات مرکزی با سابقه‌ی قوی در طراحی‌صنعتی یک پیشرفت‌بزرگ، برای طرح از نقطه‌نظر محصول است. این همکاری با بکارگیری مهارت‌ها و تجربه‌ی ارائه‌ی سریع محصولات به بازار باعث تداوم بیشتری خواهدبود. در حالی که به تثبیت طراحی برای حرکت به مرحله‌ی بعدی تولید نزدیک‌تر می‌شویم، تیم طراحی، برتری مهندسی‌صنایع ارائه شده توسط ای ‌ام‌ آر سی را تکمیل خواهد کرد.»

شرکت درختان سولار بوتانیک یک مرحله سرمایه گذاری جمعی در اوایل آوریل جهت ایجاد سرمایه ی مرحله‌ی کشت ایده‌ی اولیه آغاز خواهدکرد.   

برنامه ی توسعه دهنده ی آزمایشکاه تحقیقات مرکزی تاحدودی توسط صندوق توسعه ی منطقه‌ای اروپا و صندوق توسعه‌ی تحقیقات انگلستان تامین بودجه می‌شود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *